logo FlyDovolená s.r.o.

FlyDovolená s.r.o.

Vodičkova 41, 11000 Praha

XML exporty pro provizní prodejce a jiné partnery

Tým mladé a dynamické cestovní kanceláře FlyDovolená tvoří zkušení odborníci, kteří mají dlouholeté zkušenosti z cestovního ruchu a rádi Vám pomohou s výběrem Vaší bezstarostné dovolené. V nabídce, kterou zde naleznete, se odráží naše mnohaleté zkušenosti v oblasti organizování pobytových a poznávacích zájezdů a naším cílem je poskytovat klientům kvalitní služby za výhodné ceny. Kromě standardních letních destinací ve Středomoří nabízíme jako jedna z mála CK i široké spektrum poznávacích a seniorských zájezdů. Na dovolenou nebo za poznáním s námi můžete vyrazit takřka celoročně. Pro letní dovolenou můžeme doporučit zejména pobyty u moře v destinacích Severní Kypr, Turecko a Bulharsko. V mimosezónních termínech s námi můžete poznávat kosmopolitní Spojené Arabské Emiráty, orientální Maroko, svatou zemi Izrael, zemi skvělého jídla a pití Portugalsko, přírodní scenérie Madeiry, antické Turecko či exotické země Indii nebo Srí Lanku.

Požádat CK o přístup k exportům

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)

Tipy a nejčastější dotazy

1. Obvyklá doba aktualizace

Nejčastěji jsou exporty aktualizovány 1x denně v časných ranních hodinách. Chcete-li doporučení na konkrétní čas, pak nejvhodnější dobou pro jejich stažení bude 6h ráno. To už by všechna data měla být přegenerována a připravena ke stažení.

2. Komprimace dat

V případě, že stahujete XML soubory, můžete si je stáhnout také komprimovaně. Stačí XML serveru říci, že komprimovanou (gzip) verzi chcete využít (v HTTP hlavičce Accept-Encoding: gzip). U nejpoužívanějších formátů navíc generujeme i ZIP soubory. V nich najdete jednotlivé zájezdy uložené v samostatných souborech. Pokud nemůžete využít rychlé sekvenční čtení XML, může být tento formát pro Vás vhodnou alternativou.

3. Používejte při stahování ETagy

Pomocí hlavičky Etag označujeme jak obrázky tak XML soubory. Pokud jej příště pošlete (v HTTP hlavičce If-None-Match), snadno zjistíte, zda je k dispozici nová verze nebo zda zatím žádná nová data nemáme (v tom případě pošleme 304 Not modified) bez obsahu. Pokud z nějakého důvodu nemůžete používat Etag, můžete obdobného výsledku dosáhnout i pomocí hlaviček LastModified + If-Modified-Since.

4. Vkládání obrázků do www stránek

Odkazy na obrázky, které jsou v exportech uvedeny jsou určeny jen pro jejich stažení a uložení na Váš vlastní server. Nikdy je prosím z vašich www stránek nelinkujte přímo, neboť takové zobrazení může být blokováno.

5. Je pro Vás použití XML exportů technicky obtížné?

Místo vývoje vlastního řešení můžete také využít některou ze služeb, které z těchto dat vytvářejí přímo hotové www stránky. Například Open Travel WEB plus, který technicky zajišťuje i tyto exporty. Budete tak mít na svých www stránkách vždy aktuální zájezdy.

Chcete být informováni o novinkách databáze zájezdů?

Pracujete s daty cestovních kanceláří? Zůstaňte s námi v kontaktu! Pokud změníme formát dat, upravíme frekvenci generování exportních souborů, nebo data jakkoli vylepšíme, budeme Vás informovat. Neuniknou Vám ani informace o nových cestovkách v databázi a to nejzásadnější z dalších souvisejících služeb...

Dotazy a náměty

Budete-li mít ke XML jakékoliv dotazy, připomínky či náměty, prosím, zasílejte je na podpora@opentravel.cz. Předem Vám za ně děkujeme.

FlyDovolená s.r.o. | Vodičkova 41, 11000 Praha | DIČ: CZ07869819
www.flydovolena.cz | E-mail: info@flydovolena.cz | Telefon: 224 152 514